Homojen Pvc Nedir?

Homojen Pvc Nedir?

Homojen pvc, zemin kaplama çeşitleri arasında en yaygın ve en tercih edilen türlerden biri olarak göze çarpmaktadır. Zemin kaplama modelleri için arayışlarımızda birçok seçenek karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biri de şüphesiz homojen pvc kaplama modelidir. Ancak zeminimizi kaplamadan önce homojenin ne anlama geldiğini, homojen pvc’nin ne olduğunu bilmekte fayda olacaktır.

Öncelikle homojen pvclere geçmeden önce homojen nedir sorusu ile başlamak gerek. Homojen aslında bir karışım türü olarak bilinmektedir. Literatürde türdeş karışım olarak da bilinmektedir. Homojen karışımın en önemli özelliği her kısmında aynı özelliği taşıyor olmasıdır. Örneğin; bilindiği gibi homojen ve heterojen sürekli karşılaştırılmaktadır. Bunun sebebi ise heterojen karışımın, homojen karışımın tam zıttı olmasıdır.

Homojen pvc zemin kaplama nedir?

Homojen pvc zemin kaplama, kullanım alanı oldukça geniş bir yer kaplama çeşididir. Homojen karışımı yapısının bize sunduğu en önemli özelliklerden biri olan çizilmeye ve darbeye karşı dayanıklı olması, birçok alanda kullanılması için tercih sebebi olmuştur.
Homojen pvc’nin kullanım alanlarına da gelecek olursak: ofis, hastane, spor salonu, oyun alanları, cafe ve restoran, okul, havaalanı, fuar alanları, kongre ve tiyatro salonları gibi birçok yerde kullanıma uygundur.

Homojen pvc zemin kaplama nasıl yapılır?

Homojen pvc kaplama yapmak aslında basit olduğu kadar dikkat gerektiren bir işlemdir. Bu yer kaplama modelinden en yüksek verimi alabilmek için uyulması gereken birkaç talimat vardır. Bu yazımızda sizlere bunlardan da bahsederek aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermeyi planlıyoruz.

Öncelikle homojen pvc’nin uygulanacağı zemin, temiz ve pürüzsüz olmalıdır. Zeminin bu şartlara uymaması durumunda homojen pvc yere sağlam yapışmayabilir ve kullanım açısından verimliliğini yitirebilir.
Kullanılacak olan zeminin temiz ve düz olması kadar, o zeminin türü de önemlidir. Ahşap zeminler, homojen pvc kaplama modelinde tercih edilmemesi gereken zeminlerdir. Eğer uygulamak istediğiniz alan ahşap bir zemine sahipse size tavsiyemiz önce mevcut ahşap zeminin sökülmesi, alanın temizlendikten sonra homojen pvc kaplamanın gerçekleştirilmesi olacaktır. Bunun sebebi ise homojen pvc kaplama için zemine uygulanacak olan tesviye şapı, sıvı bir maddedir ve ahşap zeminin bunu kusması durumunda zamanla kaplama üzerinde belirebilecek kabarcıklardır. Bunun önüne geçebilmek adına en baştaki işlemi uygulamanızı tavsiye deriz.
Bununla birlikte beton zemin, mermer zemin veya mozaik zemin homojen kaplama adına en uygun zemin türleri olarak öne çıkmaktadır.

Homojen pvc zemin kaplama fiyatları hakkında

Satın alacağımız her ürünün performansı ve işlevselliği kadar fiyatı da önemlidir. Ürünün bize sunacağı özellikleri karşılayacak bir fiyata sahip olması, o ürünü daha tercih edilebilir bir hale getirecektir. Homojen pvcler, hiç şüphesiz ki bu konuda sizleri üzmeyecektir.

Homojen pvc zemin kaplama metrekare fiyatları yapılarına ve markalarına göre ufak değişkenlikler gösterse de aslında birbirine yakın fiyatlar sunmaktadır. Homojen pvc zemin kaplama, kullanım açısından ömürlük bir uygulama olduğu için fiyatını sonuna kadar hak etmektedir ve bu açıdan oldukça ekonomiktir.

Kapatma Sepetim
Kapatma İstek listesi
Recently Viewed Close
Kapatma

Kapatma
Navigasyon
Kategoriler

Hemen Ara

Whatsapp'tan Teklif Al