Pvc zemin kaplama nedir?

Pvc Zemin Kaplama Nedir?

Pvc zemin kaplama hakkında sorulan sorular aslında birçoğumuzun pvc zemin kaplamaları hakkında merak ettiği konularında başında gelmektedir. Pvc zemin kaplamaları zemine zarar verir mi, uzun ömürlü müdür, fiyat olarak uygun mudur gibi birçok soru kullanıcıların kafasını karıştırmaktadır. Buradaki temel amacımız, sunduğumuz ürünler ve 22 yıllık tecrübemiz doğrultusunda sizlere en doğru ve en faydalı bilgileri sağlamaktır.

Pvc nedir? Pvc maddesi hakkında bilmedikleriniz

Öncelikle konumuzun temelini oluşturan pvc’den başlayalım. “Pvc zemin kaplama nedir?” sorusunu sormadan önce aslında “pvc nedir?” sorusunu sormak gerekir. Pvc, polivinil klorür bileşeninin kısaltılmışı olarak hayatımızdaki yerini almıştır. İngilizce olarak okunması sebebiyle “pivisi” olarak okunmaktadır. Pvc, aslında temel olarak sert plastiktir. Pvc doğal olmayan bir sentetik plastik olarak bilinmektedir. Ancak kullanım alanı o kadar geniştir ki; sert plastik hali zamanla farklı bir kıvama getirilerek birçok alana elverişli hale getirilmiştir. Pvcler genel olarak homojen pvc ve heterojen pvc olarak ikiye ayrılmaktadır ve kullanılacak olan alana göre bu iki farklı türde tercih edilmektedir.

Pvc kaplama neden tercih edilmeli? Avantajları nelerdir?

Peki pvc zemin kaplama neden tercih edilmelidir ve avantajları nelerdir? En önemli sorulardan biri de budur. Pvc zemin kaplama öncelikle uzun ömürlü olması, en büyük tercih sebebidir. Sıradan parkeler gibi üstüne su geldiğinde kalkma yapmaz, lekeyi belli etmez ve ısı yalıtımı sağlar. Özellikle kış dönemlerinde ısınma sorunu çeken ev ve iş yerleri gibi tüm yaşam alanlarınızda en başta tercih edebileceğiniz ürün grubu olacaktır.
Kullanılacak yaşam alanları demişken, pvc kaplamanın kullanım alanı oldukça geniştir. Nemlenme, doğrudan suya veya darbeye karşı dayanıklı olması sebebiyle spor salonu, hastane, okul, oyun alanı gibi birçok yerde kullanıma uygundur.

Pvc zemin kaplama nasıl yapılır?

Peki zemin kaplama nasıl yapılır? Yine en merak edilen sorulardan bir tanesi. Zemin kaplama yapımı oldukça basit bir işlemdir. Pvc kaplamayı uygulanacak alana yerleştirmeden önce mevcut alanın temizliğinden emin olmanız gerekmektedir. Buna ek olarak kullanılacak alanın genişliğine bağlı olarak zemine yapıştırıcı sürmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında pvc zemine yerleştirilir ve bir süre beklenir. Pvc zemin kaplama yapmak işte bu kadar basittir.

Pvc zemin kaplama fiyatları hakkında

Her ne konuda olursa olsun bir şey satın alırken kalitesi kadar fiyatı da bizler için en önemli konulardan biridir. Pvc zemin kaplaması, fiyat açısından en uygun gelebilecek düzeydedir. Metrekare bazlı olarak fiyat çalışması yapılırken, uzun ömürlü bir kullanım düşünüldüğünde pvc zemin kaplama her zaman bir adım önde gelecektir.

Kapatma Sepetim
Kapatma İstek listesi
Recently Viewed Close
Kapatma

Kapatma
Navigasyon
Kategoriler

Hemen Ara

Whatsapp'tan Teklif Al